RENESANS PSYCHODELICZNY Ben Sessa

Kod produktu: k25
AUTOR: Ben Sessa WYDAWNICTWO: Okultura
wysyłka 2 dni
55,00 zł

Niewiele osób na świecie posiada tak wielką wiedzę na temat psychodelików – substancji szturmem wdzierających się w świat medycyny – jak Ben Sessa, doktor psychiatrii z Bristolu, prowadzący projekty badawcze na temat ich terapeutycznego potencjału w leczeniu beznadziejnych przypadków traum psychicznych. Sessa należy do wąskiego, ale gwałtownie poszerzającego się grona naukowców, dla których psychodeliki takie jak ayahuasca, LSD, MDMA czy psylocybina to doskonałe narzędzia badawcze, za pomocą których można poszerzać nasze zrozumienie działania mózgu, a kiedy trzeba, naprawiać jego funkcjonowanie.

 

W połowie XX wieku mieliśmy do czynienia z wielkim rozwojem zainteresowania tymi substancjami, skutkującym młodzieżową rewoltą i epoką „dzieci kwiatów”. Niestety później, z przyczyn czysto politycznych, zakazano ich używania. Ich delegalizacja zatrzymała też pozytywnie zapowiadające się prace badawcze nad niektórymi z nich. Ben Sessa przygląda się temu wszystkiemu wnikliwie, opisując rolę, jaką psychodeliki pełniły w różnych okresach w dziejach ludzkości, szczegółowo relacjonując ich dwudziestowieczne losy, ale przede wszystkim w fascynujący, bardzo osobisty sposób omawiając obecny renesans zainteresowania nimi jako potencjalnymi „cudownymi lekami” na problemy neurologiczne i psychiczne. Ta książka zawiera wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psychodelikach, ale boicie się zapytać!

 

„Renesans Psychodeliczny Bena Sessy to jasno i przejrzyście napisane dzieło prezentujące przegląd dawnych i współczesnych badań klinicznych oraz prac naukowych poświęconych roślinom, grzybom i substancjom psychodelicznym. Traktuje o badaniach prowadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku oraz dzisiaj w USA, Wielkiej Brytanii i Europie, przekonująco dowodzących, że wspomniane substancje mogą odegrać niebagatelną rolę w medycynie, leczeniu uzależnień, psychoterapii itp. Gorąco polecam!”

- dr Ralph Metzner, autor m.in. Ayahuasca: święte pnącze duchów oraz Teonanácatl: święte grzyby

Autor: Ben Sessa
Wydawnictwo:  Okultura
Rok wydania: 2019
Oprawa: miękka
Liczba stron: 484
Format: 15.0x21.0 cm
Numer ISBN: 978-83-88922-64-0