Aktualności

2019-03-04 12:33:02

Tianshan Snow Lotus ,chiński: 天山 雪蓮 , łac. Saussurea involucrata

Im więcej wiemy o Śnieżnym Lotosie (łac. Saussurea involucrata), tym bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że jest on czymś w rodzaju Cannabis w kontekście drogocennych własciwości, z wyłączeniem działania psychoaktywnego. Roślina znana jako Tianshan Snow Lotus (chiński: 天山 雪蓮) była i jest szeroko stosowana w tradycyjnej medycynie Uyghur, Mongolii i Kazachstanie, a także w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Wspomaga krążenie krwi, likwiduje zimno i wilgoć z ciała, zmniejsza stany zapalne, wzmacnia Yin i Yang. Stosuje się ją w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, leczeniu przeziębienia i kaszlu, bólów brzucha, bolesnych miesiączek i chorób wysokościowych.

We współczesnych badaniach wykazano, że zioło to przejawia działanie antyneoplastyczne (przeciw odróżnicowywaniu się komórek), przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwutleniające, przeciw zmęczeniu, przeciwstarzeniowe, anty-hipoksyczne ( przeciw niedotlenieniu tkanek np. w warunkach wysokogórskich), neuroprotekcyjne ( chroni komórki mózgowe przed uszkodzeniem i śmiercą podobnie jak Cannabis). S. involucrata jest także niezwykle pomocna w leczeniu różnego rodzaju nowotworów.

Lotos Śnieżny jest przepiękną rośliną o dużych, białych kwiatach. Rośnie w Azji Środkowej, na kamiennych zboczach wysoko w górach.

Wyciąg z kwiatów tej rośliny znajduje się w ziołowych wkładkach dla kobiet Śnieżny Lotos. Wkładki polecane są przy:

 • podrażnieniach okolic intymnych
 • występowaniu upławów i świądu okolic intymnych
 • suchości pochwy
 • niwelowaniu nieprzyjemnego zapachu okolic intymnych
 • napięciach przedmiesiączkowych
 • nawracających infekcjach intymnych
 • infekcjach pęcherza moczowego
 • nietrzymaniu moczu
 • zaburzeniach równowagi mikroflory pochwy (po kuracji antybiotykowej)
 • codziennej ochronie i pielęgnacji miejsc intymnych

We wkładce znajduje się też mieszanka ziołowa m.in. z:

 • Sophora Flavescens - ma działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwwirusowe, antynowotworowe, przeciwgorączkowe, przeciwastmatyczne; leczy choroby skóry: świerzb, łuszczycę, egzemę; pomocny przy bezsenności, biegunce, wysokiej gorączce, nieregularnym tętnie, gorących dłoniach i stopach, zakażeniach dróg moczowych, chorobach ginekologicznych, wypadaniu włosów, wirusowym zapaleniu wątroby typu B.​
 • Cnidium Monnieri (L.) Cuss - jest jednym z najbardziej powszechnie stosowanych tradycyjnych leków ziołowych, a jego owoce są stosowane w leczeniu wielu chorób w Chinach, Wietnamie i Japonii. Ma szerokie zastosowanie w leczeniu żeńskich narządów płciowych, męskiej impotencji, oziębłości płciowej, chorób związanych ze skórą i wykazuje silne działanie przeciwdrgawkowe, przeciwalergiczne, przeciwdepresyjne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwdziała też osteoporozie.
 • Fructus Kochiae Scopariae - ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwświądowe; pomocne przy chorobach ginekologicznych, przy infekcjach układu moczowego, chorobach skóry takich jak świerzb, świąd, egzemy.
 • Borneol -  stosowany jest w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, jego wczesny opis znajduje się w Bencao Gangmu ( Encyklopedia korzeni i roślin - monumentalne kompendium leków, ostatecznie wydane w 1596 roku, dopiero po śmierci autora Li Shizhen). Borneol jest składnikiem wielu olejków eterycznych m.in. z Blumey Balsamifery lub olejku i żywicy drzew z rodziny Dipterocarpaceae. Ma właściwości uspokajające, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, antybakteryjne. Poprawia mikrocyrkulację, działa łagodząco przy hemoroidach i przy nadżerkach szyjki macicy.


W sklepie dostępne są wkładki Śnieżny Lotos w opakowaniach zawierających 2 sztuki i 6 sztuk. Jest to w 100% naturalny produkt, przebadany dermatologicznie i pod kontrolą lekarza ginekologa. Wkładka wykonana jest z niebielonej bawełny. Ekstrakty i wyciągi, którymi jest nasączona zapewniają działanie:

 • przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe
 • przeciwbólowe, przeciwświądowe, przeciwzapalne
 • regeneracyjne, nawilżające
 • pielęgnacyjne, ochronne

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie Producenta http://www.snowlotus.pl

Wkładki znajdziesz tutaj 

 

Źródła:

http://www.snowlotus.pl/

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378874115004420

http://www.chineseherbshealing.com/sophora-flavescens-root/

http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S0102-695X2012005000043&script=sci_arttext

https://en.wikipedia.org/wiki/Cnidium_monnieri

http://www.chineseherbshealing.com/borneol-bing-pian/

http://ziolazodleglychkrain.blogspot.com/2016/04/blumea-balsamifera-sambong-kamfora-ngai.html

powrót