Aktualności

2016-08-25 06:33:28

WAGINA pani Wolf.

Luźne przemyślenia po lekturze książki Naomi Wolf  "Wagina. Nowa biografia."

 

 

         Niektóre kobiety widzą tytuł tej książki i nic im on nie mówi, inne odwracają się wstydliwie lub z oburzeniem. Są jeszcze takie, które właśnie tę książkę wyłapują swoim pełnym życia wzrokiem, z całego multum książek na sklepowym regale...wrócę jeszcze do tego akapitu.

Książka gruba i obszerna, nie na jeden wieczór. Można się naczytać do syta. 344 strony przy których ziewanie z nudów nie istnieje. 

Najpierw uważałam, że "Waginę"powinna przeczytać każda kobieta. Później doszłam do wniosku, że jej lektura dobrze zrobi również mężczyznom. A potem oni zrobią naprawdę dobrze swoim kobietom i sobie przy okazji. I nie mam tu na myśli czynności seksualnych. A przynajmniej nie tylko. 

Wolf pisze o swojej joni ( indyjskie określenie waginy, moje ulubione), o mojej joni i Twojej, jeśli jesteś kobietą lub joni Twojej partnerki, jeśli jesteś mężczyzną. Porusza temat postrzegania waginy na przestrzeni wieków, o jej traktowaniu kiedyś i teraz i o mocy, która w niej tkwi. Mocy przez duże M.

Na ile inne byłoby życie milionów kobiet, gdyby jedną z lektur w szkole średniej byłaby właśnie ta książka? Uśmiecham się...

Ale wróćmy do początkowego akapitu.

Niektóre kobiety widzą tytuł tej książki i nic im on nie mówi, inne odwracają się wstydliwie lub z oburzeniem. Są jeszcze takie, które właśnie tę książkę wyłapują swoim pełnym życia wzrokiem, z całego multum książek na sklepowym regale.

Którą kobietą Ty jesteś?

 

Książka do kupienia tutaj.

Yoniflower

Michele Heidi Sutton • Yoni Flower

 

Oyster

Fot. pinterest.com

 

Fot. pinterest.com

 

wszystkonaturalne.pl

powrót